Cerrahi Rehabilitasyon

Ameliyat Öncesi Rehabilitasyon

Ameliyat bölgenizin yakınındaki kasların mevcut sağlık sorunundan dolayı zaten normalden daha zayıf olması mümkündür. Ameliyattan önce onları güçlendirmeye başlamak önemlidir. Ameliyat, vücudunuz için planlı bir travmadır. Ancak düzeltici olsa da, vücut ayrım yapamaz. Bu alandaki kaslar operasyon nedeniyle daha zayıf ve rahatsız olabilir.

 Önceden güçlendirme, ameliyat olacak eklemin hareket aralığının artması ve uzun vadede işlevselliğini korumasına yardım eder. Böylelikle ameliyat ve sonraki dönem, daha konforlu ve rahat geçirilir.

Ameliyat öncesi tedavimiz, her tür ortopedik ameliyattan daha hızlı ve daha kolay bir iyileşme elde etmenizi sağlayacaktır.

Ameliyat Sonrası Rehabilitasyon

Fizyoterapi tedavileri genellikle ameliyattan sonra limitasyonu önlemek, ağrıyı azaltmak ve kas kuvvetini geliştirmek için yapılır.

Cerrahi öncesi kas gücünüzü ve fonksiyonunu ölçmek için bir değerlendirme yapılır. Bu değerlendirmeden elde edilen objektif bulgular, ameliyat sonrası ilerlemenizi ölçmemize yardımcı olacak ve temek fiziksel yeteneklerinize bir an önce geri dönmenizi sağlayacaktır.

Alanında Uzman Hekimlerimizle
Sağlığınız Garanti Altında

1978’den beri güvenilir, etik sağlık hizmeti…

Call Now Button