Gebelik Rehabilitasyonu

Gebelik Rehabilitasyonu

Gebelik, fizyolojik bir olay olmasına rağmen birçok sistemi özellikle de kas-iskelet sistemini önemli ölçüde etkilemektedir.
Anneyi gebeliğe ve doğuma, fiziksel ve ruhsal yönden iyi hazırlamak; gebelik sürecindeki, doğumdaki ve doğum sonrasındaki olumsuzlukları önler.
Gebelikte en çok etkilenen sistemlerden biriside kas iskelet sistemidir. Bu etkilenme var olan fonksiyon bozukluklarını alevlendirir veya yeni sorunlar ortaya çıkarır.

Gebelik Rehabilitasyonu

Pediatrik rehabilitasyon, doğum sırasında ya da sonrasında ortaya çıkan sorunların tedavisinde kullanılan fizyoterapi tekniklerinin tümüne verilen addır. Bu rehabilitasyon türü, yeni doğmuş veya ergen yaştaki çocuklarda serebral palsi (beyin felci), down sendromu, skolyoz, spina bifida, brakiyal pleksus vb. hastalıkların tedavisini içerir.

Pediatrik tedavi farklı yöntemler ile birçok problemin çözümü olabilir. Çocukluk döneminde geçirilen romatizmal hastalıklar, kas hastalıkları, beyin felci, beslenme ve yutma sorunları, el, kol, ayak ve bacak yaralanmaları, ortopedik bozukluklar, eklem iltihabı (juvenil idiopatik artrit), spina bifida (omurga ayrıklığı ya da açıklığı), çoklu skleroz, kas distrofisi gibi sorunların çözümünde pediatrik rehabilitasyon başarı ile uygulanmaktadır.

Alanında Uzman Hekimlerimizle
Sağlığınız Garanti Altında

1978’den beri güvenilir, etik sağlık hizmeti…

Call Now Button